Léčba jícnového refluxu

Jak zabránit refluxu žaludeční šťávy? Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek na pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, Rennie nepříjemné a bolestivé symptomy rychlé zmírní.

Rennie řeší problém kyselého obsahu žaludku - při refluxu tak nedochází k návratu kyselého obsahu žaludku a tím k poškození jícnové sliznice. Rennie působí lokálně.

Antacidum Rennie obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý rychle neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a přemění ji na vodu a další přirozené látky. Rennie lze užívat kdykoliv podle potřeby k rychlému zmírnění projevů pálení žáhy a překyselení žaludku.

Jak zabránit refluxu žaludeční šťávy?

Co užívat při refluxu žaludeční šťávy? Vyzkoušejte antacidové tablety Rennie.

Pokud stejně jako mnoho dalších trpíte jícnovým refluxem, žádný strach: stačí několik menších úprav životního stylu a projevy se zmírní. A nezapomínejte: rychlé a účinné léčivé přípravky proti symptomům gastroezofageálního refluxu jsou v lékárnách k dispozici i bez předpisu.

Jídlo a pití: Zkuste při jídle sedět, sousta důkladně rozžvýkat a nikam nespěchat. Koření vyměňte za bylinky a jezte vařenou zeleninu, jogurty, libové maso a ryby. Konzumace citrusových plodů nemusí kvůli jejich kyselosti dělat při jícnovém refluxu dobře, ale hrušky, jablka, broskve a banány jsou k žaludku šetrnější. Reflux žaludeční šťávy může vyvolávat i nadměrná konzumace alkoholu.

Spánkové návyky: Zvýšená polohy hlavy během spánku může podráždění žaludečními šťávami zmírnit. Je to dáno tím, že zvýšená poloha hlavy pomáhá bránit toku žaludeční šťávy do oblasti hrudi.

Využívání gravitace: Tři hodiny po jídle, kdy tvorba žaludeční šťávy dosahuje vrcholu, si nelehejte. Gravitace totiž pomáhá udržovat obsah žaludku na svém místě.

Chcete se o refluxu žaludeční šťávy dozvědět více? Přečtěte si více informací o symptomech a příčinách refluxu žaludeční šťávy.

Reflux žaludeční šťávy:
Příčiny a projevy >