Léčba překyseleného žaludku

Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek na pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, díky Rennie její nepříjemné a bolestivé projevy rychle mizí.

Jsou chvíle, kdy se žaludečním obtížím spojeným s překyselením žaludku nevyhnete. Antacidum obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý dokáže rychle neutralizovat nadbytek žaludeční šťávy tím, že ji přemění na vodu a další tělu přirozené látky. Rennie řeší přímo příčinu problému - kyselinu ve vašem žaludku - a pomáhá mírnit projevy refluxu žaludeční šťávy. Působí přímo v žaludku.

Rennie lze užívat ve dne i v noci k rychlému zmírnění bolestivých projevů. Bližší informace o kompletní řadě přípravků Rennie

Jak se můžeme překyselení žaludku bránit?

Žena, jak vytahuje tabletky Rennie z balení

Jezte dostatek vlákniny. Zdravé a vyvážené zažívání vyžaduje konzumaci různých druhů vlákniny, například hnědé rýže, celozrnného chleba, ovoce, zeleniny a obilovin. Ale zase pozor, ať to nepřeženete – přílišné množství vlákniny může způsobit nadýmání a zažívací problémy.

Nezapomeňte každé sousto pořádně rozžvýkat, větší kusy jídla tráví žaludek déle. Snažte se při jídle sedět.

Říká se to lehce a hůř se to pak dělá, ale zkuste si dát menší pauzu, udělejte si pár dechových cvičení a vyčistěte si hlavu. Uvidíte, že vám to přinese obrovskou úlevu.

Tučná nebo průmyslově vyrobená jídla se tráví mnohem déle. Omezení mastných smažených pokrmů sníží zatížení vašeho žaludku. Zkuste jíst více libového masa a ryb, pít nízkotučné mléko a smažené pokrmy vyměnit za grilované. Koření lze s výhodou vyměnit za bylinky. Kyselinotvorné nápoje, jako je například káva, mohou zažívání také zhoršovat.

Velké porce žaludek roztahují a zvyšují tlak v místě, kde se na žaludek napojuje jícen. To pak vede k žaludečním obtížím spojeným s překyselením. Zkuste si dát šest menších pokrmů denně namísto tří velkých. Eliminujete tím přeplněnost žaludku a zabráníte tvorbě nadměrného množství žaludeční šťávy.

Chcete se o překyselení žaludku dozvědět více? Přečtěte si více informací o projevech a příčinách překyselení žaludku.

Překyselení žaludku:
Příčiny a projevy >