Léčba překyseleného žaludku

Rennie je rychle účinkující léčivý přípravek na pálení žáhy a překyselení žaludku. Když vás postihne pálení žáhy, díky Rennie její nepříjemné a bolestivé projevy rychle mizí.

Jsou chvíle, kdy se žaludečním obtížím spojeným s překyselením žaludku nevyhnete. Antacidum obsahující uhličitan vápenatý a hořečnatý dokáže rychle neutralizovat nadbytek žaludeční šťávy tím, že ji přemění na vodu a další tělu přirozené látky. Rennie řeší přímo příčinu problému - kyselinu ve vašem žaludku - a pomáhá mírnit projevy refluxu žaludeční šťávy. Působí přímo v žaludku.

Rennie lze užívat ve dne i v noci k rychlému zmírnění bolestivých projevů. Bližší informace o kompletní řadě přípravků Rennie

Jak se můžeme překyselení žaludku bránit?

Jezte dostatek vlákniny. Zdravé a vyvážené zažívání vyžaduje konzumaci různých druhů vlákniny, například hnědé rýže, celozrnného chleba, ovoce, zeleniny a obilovin. Ale zase pozor, ať to nepřeženete – přílišné množství vlákniny může způsobit nadýmání a zažívací problémy.

Nezapomeňte každé sousto pořádně rozžvýkat, větší kusy jídla tráví žaludek déle. Snažte se při jídle sedět.

Říká se to lehce a hůř se to pak dělá, ale zkuste si dát menší pauzu, udělejte si pár dechových cvičení a vyčistěte si hlavu. Uvidíte, že vám to přinese obrovskou úlevu.

Žena, jak vytahuje tabletky Rennie z balení

Tučná nebo průmyslově vyrobená jídla se tráví mnohem déle. Omezení mastných smažených pokrmů sníží zatížení vašeho žaludku. Zkuste jíst více libového masa a ryb, pít nízkotučné mléko a smažené pokrmy vyměnit za grilované. Koření lze s výhodou vyměnit za bylinky. Kyselinotvorné nápoje, jako je například káva, mohou zažívání také zhoršovat.

Velké porce žaludek roztahují a zvyšují tlak v místě, kde se na žaludek napojuje jícen. To pak vede k žaludečním obtížím spojeným s překyselením. Zkuste si dát šest menších pokrmů denně namísto tří velkých. Eliminujete tím přeplněnost žaludku a zabráníte tvorbě nadměrného množství žaludeční šťávy.

Chcete se o překyselení žaludku dozvědět více? Přečtěte si více informací o projevech a příčinách překyselení žaludku.

Překyselení žaludku:
Příčiny a projevy >